2024-02-14

Pradedamas įgyvendinti „Itin spartaus ryšio infrastruktūros“ projektas

 A black background with blue textDescription automatically generatedA blue and white logo

Description automatically generated

Siekiant mažinti skaitmeninę atskirtį,  viešoji įstaiga „Plačiajuostis internetas“ deda pirmuosius žingsnius projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūros“ įgyvendinimo link.

2024 metų vasario 14 dieną pasirašyta finansavimo sutartis, kuri leis pradėti „Itin spartaus ryšio infrastruktūros“ projekto darbus.

Projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“ tikslas yra užtikrinti prieigą prie gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio socialinę ir ekonominę pažangą skatinantiems subjektams bei duomenų perdavimo paslaugų tiekėjams, esantiems „baltosiose dėmese“. O gigabitinės spartos ryšio prieigą kaimiškose arba nutolusiose vietovėse planuojama suteikti 5 000 subjektų.

Pasak viešosios įstaigos direktoriaus Gyčio Liaugmino, įgyvendinant projektą bus plėtojama elektroninių ryšių infrastruktūra komerciškai nepatraukliose vietovėse, taip gerinant skaitmeninį junglumą bei didinant šių vietovių patrauklumą skaitmeninei veiklai imliems objektams.

Siekiant įgyvendinti projekto tikslą, bus įrengta socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių subjektų prijungimui reikiama gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio infrastruktūra ir įdiegta ryšių infrastruktūros funkcionalumui reikalinga įranga.

Įgyvendinus projektą, taip pat tikimasi ir kokybinių pokyčių. Tai – išaugs gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio prieiga kaimiškose ar nutolusiose vietovėse. Taip pat bus sudarytos galimybės privatiems operatoriams teikti paslaugas komerciškai nepatraukliose vietovėse. Be to, pagerės socialinę ir ekonominę pažangą skatinančių subjektų veiklos sąlygos, taip padidinant ir kaimiškųjų ar nutolusių vietovių patrauklumą kitiems subjektams.

Daugiau apie ISRI projektą galite sužinoti ČIA

Projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (toliau – EGADP) lėšų bei prisidės prie Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo.